Üldandmed Kontakt Otsi

Nordplus 2020 ettevalmistavate lähetuste taotlusvoor on avatud

Koolid ja organisatsioonid saavad taotleda 1. oktoobrini 2020 Nordplus juuniori, täiskasvanuhariduse ning keeleprogrammi raames toetusi ettevalmistavatele lähetustele. Ettevalmistava lähetuse peamine eesmärk on kohtumine partneritega, et esitada edukas taotlus enne programmi järgmist tähtaega, 1. veebruaril 2021.

Ettevalmistavas lähetuses peab osalema vähemalt kaks kooli või asutust vähemalt kahest erinevast Nordplusi riigist. Kohtumine peab toimuma pärast toetuse määramist hiljemalt 2021. aasta lõpuks. Toetusesaaja võib ettevalmistava lähetuse käigus valmis kirjutada taotluse nii 2021. kui ka 2022. aasta veebruarikuiseks taotlusvooruks. Lähetus võib koos reisimisega kesta maksimaalselt viis päeva. Toetus arvutatakse fikseeritud määrade järgi.

Nordplus juunior programmiga saab taotleda toetust õpirände korraldamiseks, arendusprojektide läbiviimiseks ning uute võrgustike loomiseks või olemasolevate võrgustike koostöö laiendamiseks. Tutvu programmi võimaluste ning nõuetega lähemalt siit.

Nordplus täiskasvanuhariduse programmi eesmärgid on toetada Põhja- ja Baltimaade koostööd täiskasvanuhariduse vallas, tõsta täiskasvanute koolitamise kvaliteeti, viia ellu häid ja uuenduslikke ideid ning arendada täiskasvanuhariduse valdkonda tervikuna. Tutvu programmi võimaluste ning nõuetega lähemalt siit.

Nordplus keeleprogrammiga toetatakse projekte ja võrgustikke, kus osaleb vähemalt kolm riiki ning mis kestavad kuni kolm aastat. Programmi eesmärk on taani, norra ja rootsi keelte õppe toetamine kõikidel haridustasanditel. Tutvu programmi võimaluste ning nõuetega lähemalt siit.

Tutvu ka ettevalmistavate lähetuste ametliku taotluskutsega. Põhjamaade Ministrite Nõukogu haridusprogrammi Nordplus eesmärk on edendada ja tugevdada koostööd Põhja- ja Baltimaade vahel nii kooli-, kõrg-, kui täiskasvanuhariduses. Programm toetab õpirännet, projekte ja võrgustikke ning on suunatud hariduse ja elukestva õppega seotud asutustele ja organisatsioonidele.

Viimased uudised