Üldandmed Kontakt Otsi

Konverentsil püstitatakse küsimus: kas õpetamine on kunst või teadus?

Tartus Dorpati konverentsikeskuses toimub 24.-26. jaanuarini Sihtasutuse Archimedes ja haridus- ja teadusministeeriumi korraldatud kolmepäevane konverents „Kas õpetamine on kunst või teadus?“, mille eesmärk on kujundada Eesti õppejõudude valmisolekut oma õpetamisoskusi arendada ja uurida.

Täna, 24. jaanuaril toimub eelkonverents töötubadega. Homme, 25. jaanuaril avab konverentsi haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas. Töötube viivad läbi ning esinejatena astuvad üles mitmed õppejõud ja rahvusvaheliselt tunnustatud koolitajad 7 erinevast riigist, nende hulgas Jaanus Harro Eestist, Kirsti Lonka Soomest, Jacques Lanares Šveitsist, Gerlese Akerlind Austraaliast, Torgny Roxa Rootsist, Angi Malderez Suurbritanniast, James Groccia Ameerika Ühendriikidest ning paljud teised.

Rahvusvahelisel konverentsil tuleb juttu õppejõudude õpetamise-õppimise olulisusest ja sellest, milline on õppejõu mõju kõrghariduses toimuvatele olulistele protsessidele ning õppija, kõrgkooli, valdkonna ja ühiskonna arengule.

Euroopas arutletakse kõrghariduse kvaliteedi üle ning kujundatakse arusaama mõtestatud õppimisest ja õpetamisest ülikoolis. Seega keskendub ka algav konverents kolmele küsimusele, mida vaadatakse läbi teaduse, õppimise ja õpetamise: Kuidas hästi õpetada? Kuidas õppejõuna areneda? Millises akadeemilises kultuuris me tegutseme?

Konverentsil tänatakse 2010. aasta tublimaid õppejõude ja kõrgkoole. Programm Primus valis juba teist aastat parima õppejõudude koolitaja, parima õppiva õppejõu, kõige koolitussõbralikuma kõrgkooli või selle struktuuriüksuse ja parima partneri kõrgkoolide hulgast ning annab välja programmi toetusel rakendunud õppekavaarenduse edulugude koostööpreemia.

Rohkem infot ning konverentsi ajakava leiab konverentsi kodulehelt http://primus.archimedes.ee/conference2011. Kodulehe vahendusel saab jälgida 25. ja 26. jaanuaril kõiki Struve I saalis toimuvaid plenaarsessioone.

Konverentsi toetab programm Primus, mida viib ellu sihtasutus Archimedes. Programmi eelarve on 14,6 miljonit eurot (228 miljonit krooni) (2008–2014), millest 95% on toetus Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist.

Täpsem info:
Karin Ruul
Koordinator õppejõudude koolituse valdkonnas
Primus programm, SA Archimedes
Gsm: 5669 9566 Tel: 730 0803
E-post: karin.ruul@archimedes.ee

Viimased uudised