Üldandmed Kontakt Otsi

Dora Pluss ja Kristjan Jaagu stipendiumite ettemaksed on peatatud juuni lõpuni

Sihtasutus Archimedes pikendab kõigi Dora Pluss ja Kristjan Jaagu stipendiumite ettemaksete tegemise peatamise 30. juunini. Soovitame jätkuvalt välislähetustega seotud uusi kulutusi mitte teha. Kuigi hetkel on välislähetuste ettemaksed peatatud, siis see ei mõjuta Kristjan Jaagu ja Dora Pluss stipendiumitele kandideerimise tähtaegu.

Esialgu peatas SA Archimedes kõigi Dora Pluss ja Kristjan Jaagu stipendiumite väljamaksmise eriolukorra lõpuni, kuid säilinud reisimispiirangute tõttu pikendatakse väljamaksmise peatamist juuni lõpuni. Hetkel on jätkuvalt piiriülene liikumine kõikjal maailmas keeruline. Hindame reisimise võimalikkust juuli alguses uuesti ja teeme selle põhjal otsuse ettemaksete osas.

Kui stipendiaat on otsustanud välislähetuse siiski ette võtta, on tehtud kulud tema enda vastutusel. Kindlasti soovitame sellisel juhul teha reisitõrke laiendatud kaitsega kindlustus. Alates 10. märtsist tehtud välislähetusega seotud kulutused ei kuulu ürituse ärajäämisel kompenseerimisele. Oleme saatnud igale stipendiaadile kirja täpsete juhistega, millised dokumendid on vajalik esitada lähetuse ärajäämisel.

Sihtasutuse Archimedes riiklike kõrgharidusprogrammide büroo ei soovita kuni piiriülese liikumise taastumiseni uusi reise planeerida ega kulusid teha. Kui siiski planeeritud üritus toimub ja seal osalete, siis kindlasti ei jää te määratud stipendiumist ilma. Lähetusega seotud kulud kaetakse sellisel juhul vastavalt stipendiumijuhendis toodud metoodikale tagantjärelele.

Järgmine Kristjan Jaagu välislähetuste stipendiumi taotluste tähtaeg on 1. juunil ja stipendiumi on võimalik taotleda ka 2021. aastal toimuvate ürituste tarbeks. Rohkem informatsiooni stipendiumi kohta leiate siit: http://haridus.archimedes.ee/kristjan-jaagu-valislahetuste-stipendium

Viimased uudised