Üldandmed Kontakt Otsi

Aasta õpirände edendaja ja aasta õpirändur on valitud ning kuldõunad omanikud leidnud

#ErasmusDays nädalal tunnustame väärikamaid Erasmus+ õpirände propageerijaid ja õpirände saadikuid, et väärtustada haridusalast rahvusvahelist koostööd ja avaldada tunnustust selles valdkonnas väljapaistvaid tulemusi saavutanud inimestele ning asutustele.

Žürii on välja valinud nii hariduse valdkonna aasta õpirände edendaja ja aasta õpiränduri konkursi laureaadid kui ka Erasmus+ strateegilise koostöö projektide kuldõuna auhinna võitjad.

Kuldõuna auhinnale kandideerivad Eesti asutuste koordineeritud Erasmus+ strateegilise koostöö projektid, mis on juba lõppenud ning mis on lõpparuande põhjal pälvinud Euroopa Komisjoni reeglite kohaselt Best Practice´i kvaliteedimärgi.

2020. aasta võitjad:

Juhan Liivi nim Alatskivi Kool projektiga „Minds on Hands on STEM Goes on“
Projekti eesmärk oli muuta loodusainete (bioloogia, geograafia, füüsika, keemia, loodusõpetus) ja matemaatika õppimine õpilaste jaoks olulisemaks, meeldivamaks ning huvitavamaks.
Projekti koduleht

Pärnumaa Kutsehariduskeskus projektiga “Modern Study Materials for Car Technicians“
Projekti eesmärk oli koostada juhised ja tehnilised joonised kuuele õppestendile, et neid kasutada erinevates riikides autotehnikute koolitustel.
Projekti koduleht

Tartu Ülikooli Narva Kolledž  projektiga „Multilingual Higher Education: Cooperation for Innovation and Exchange of Good Practices“
Projekti käigus vahetasid ülikoolid kogemusi mitmekeelse õppe teemal piiriäärsetes kogukondades, mille tulemusena loodi MOOC ja laiem kursus mitmekeelse kõrghariduse protsessidest ja metoodikast.
Projekti koduleht

Sügisene kuldõun

Üksikisikute tiitlid

Aasta õpirände edendaja konkursi kandidaatide tegevusest õhkub Erasmus+ projektide algatamisel ja läbiviimisel suurt pühendumust. Tööd tehakse südamega, “ nentis  žürii üksmeelselt. Samuti kiideti aasta õpirändurite kandidaatide otsustavust erinevate õppimis- ja praktiseerimisvõimaluste üles noppimisel ja ära kasutamisel.

 

Juta Laane ja Pavel Alonov Erasmuse taskuhäälingu salvestusel

Aasta õpirände edendaja 2020:
Juta Laane (Kõrveküla Põhikool)
Tunnustame pikaajalist projektijuhti, oma asutuse rahvusvahelise koostöö arendajat ja õpirände toetajat, kes kujundab õppijates positiivset ja sallivat maailmavaadet.

Žürii valis veel laureaatideks:
Andrei Atškasov (Tartu Kutsehariduskeskus)
Pavel Alonov (Tallinna Pae Gümnaasium)
Aiki Jõgeva (Kääpa Põhikool)
Eve  Epner (Tallinna Tervishoiu Kõrgkool).

 

 

Aasta õpirändur 2020: 
Liina Virumäe (Tartu Kutsehariduskeskus)
Tunnustame Liinat kui kutsehariduse maine kujundajat ja elukestva õppija musternäidet, kes tõestab, et õppida ei saa kunagi liiga palju.

Liinagi jõudis taskuhäälingu saates käia

Žürii valis veel laureaatideks haridustöötajate kategoorias:
Tõnu Suurkaev (Rakvere Ametikool),
Ismail Mirzojev (Tartu Kutsehariduskeskus),
Kaja Lillipuu (Pärnu Raeküla Kool)

Laureaatideks õppijate kategoorias tulid:
Vahur Aasaküla (Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool),
Carlo Antonio Fogelberg (Pärnumaa Kutsehariduskeskus),
Kristi Kuurme (Kuressaare Ametikool)
Erto Teterin (Pärnu Raeküla Kool).

 Palju õnne kõikidele võitjatele!

Aasta õpirändur Liina Virumäe ning õpirände edendaja konkursil pärjatud Juta Laane ning Pavel Alonov osalesid Erasmuse taskuhäälingu lindistusel, mida on võimalik kuulata juba õige peatselt.

Lisainfo: 

Tiina Lipp
Kommunikatsiooniosakonna vanemspetsialist
tiina.lipp@archimedes.ee

 

 

Viimased uudised