Üldandmed Kontakt Otsi

17. mail tähistame Eesti kutsehariduse rahvusvahelistumise päeva

Kutsehariduse rahvusvahelistumise päeva eesmärk on  juhtida tähelepanu kutsekoolides tehtavale heale rahvusvahelisele koostööle. Seekord kohtume Kuressaare Ametikoolis.

Kuressaare Ametikooli õpilane Kalev Kuusk välispraktikal Soomes.

Päeval saadakse põhjalik ülevaade Kuressaare Ametikooli rahvusvahelistumisest. Tutvustatakse erinevaid projekte ja räägitakse rahvusvahelistesse organisatsioonidesse kuulumise olulisusest.  Õpilased pagari, spaateeninduse, ärikorralduse ja lapsehoidja erialadelt räägivad välispraktikast Prantsusmaal, Küprosel, Iirimaal ja Saksamaal. Oma õpirändekogemuse lisavad ka kutseõpetajad.

Lisaks tutvustatakse uuringu „Rahvusvaheline mõõde Eesti kutseõppeasutuste strateegilises planeerimises ja igapäevases töös“ tulemusi.

Kuuldust-nähtust teeb kokkuvõtte Haridusministeeriumi Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna juhataja Kristen Lahtein. Kuna rahvusvahelise koostöö osakond esindab Eesti huve Brüsselis toimuvatel Erasmus+ programmikomitee koosolekutel, siis annab üritus ka hea sisendi järgmise programmiperioodi ettevalmistamisega seotud aruteludesse.

Registreeru hiljemalt 6. mail!

Registreerumine

Päevakava

Lisainfo: tiina.lipp@archimedes.ee

Vaata videot eelmise aasta rahvusvahelistumise päevast:

Viimased uudised